تحقیق درباره حالت کار ترمز الکترومغناطیسی

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 46

 

حالت کار ترمز الکترومغناطیسی :

فرض مینمائیم طبق شکل ( 1 ) روتور ماشین آسنکرون پیوست یافته به شبکه بوسیله موتور کمکی در جهت خلاف میدان دوار شروع بگردش نماید . در اینحالت از دو سمت ا نرژی به آن میرسد. ا نرژی الکتریکی از شبکه و انرژی مکانیکی از موتور محرک ، این حالت کار را ترمز الکترو مغناطیسی مینا مند . و بازاء شروع شده و به طور تئوری تا ادامه پیدا میکند. بنابراین بازاء s= 0 تا ماشین آسنکرون بصورت ترمز مغناطیسی کار میکند. حالت را کار اتصال کوتاه ایدآل مینامند. در عمل از رژیم کار ترمز الکترو مغناطیسی هنگام پائین آوردن بار در جرثقیلها و آسانسورها استفاده میشود . بطور خلاصه رژیم های مختلف کار ماشین آسنکرون را بر حسب تغییرات لغزشی و مطابق جدول زیر میتوانیم داشته باشیم .

ماشین آسنکرون باردار ترمز شده :

اتصا لیهای رئوستای مدار روتور ماشین آسنکرون باردار را به وضع 3 قرار می دهیم شکل ( 2) . در این حالت ماشین آسنکرون شبیه به ترانسفورماتور باردارست و معادله نیروی الکتروموتوری استاتور آن به صورت زیر در می آید .

 

 

شکل 2

معادله نیروهای الکترو موتوری تبدیل شده روتور

 

مساوی مقاومت ظاهری تبدیل شده روتور به استاتور .

مقاومت ظاهری تبدیل شده ای است که به مدار روتور اضافه شده است .

معادلات نیروهای محرکه مغناطیسی ماشین آسنکرون بار دار ترمز شد ه .

 

 

در شکل ( 2) منحنی سینوسی نمایش تغییرات نیروهای محرکه مغناطیسی و که در یک جهت و با سرعت مساوی می چرخد نشان داده شده است . اختلاف فاز با به اندازه ای است که از حاصل جمع آنها نیروی محرکه مغناطیسی برای ایجاد فوران بع دست می آید . اگر معادلات نیروهای الکترو موتوری و نیروهای محرکه مغناطیسی را نسبت به جریانها حل کنیم چنین به دست می آید .

 

 

شکل (3)

 

شکل (4)

با قرار دادن در معادله نیروهای الکترو موتوری استاتور چنین نتیجه می شود .

 

مدار معادل ماشین آسنکرون باردار ترمز شده شبیه به مدار معادل ترانسفورماتور باردار یعنی مطابق شکل ( 4 ) است . فقط مقاومت مدار روتور یک مقاومت اهمی است . دیا گرام برداری مدار معادل در شکل ( 5 ) ترسیم شده است .

جریان یعنی جریان در بار مصرف برده شده به طرف اول را در امتداد محور عرضها و در جهت مثبت می کشیم و در همان جهت بردار را مساوی جدا می کنیم . بردار به اندازه 90 در جه قرار می گیرد و حاصلجمع و بردار را مشخص می نماید. بردار به اندازه 90 درجه پشت است . جلوتر از قرار می گیرد وزاویه اختلاف فازش با آن به تلفات آنی بستگی دارد. است. حاصلجمع هندسی

و و یعنی افت فشارهای اهمی و القائی استاتور مساوی ولتاژ است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file5_1406928_1480.zip5.4 MB

پاورپوینت آشنايي با RAID

پاورپوینت آشنايي باRAID لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*  فرمت فايل:powerpoint (قابل ويرايش و آماده پرينت)   تعداد اسلاید :18 RAID •مخفف عبارت   Redundant Array of Inexpensive Disks •تعريف : سازماندهی چند ديسک ارزان به گونه ای که يک ديسک با حجم حافظه زياد و کارايی بالا به نظر برسد. پخش داده (Data striping) و افزونگی (Redundancy) •مهمترين مفاهيمی که بايد در طراحی و پياده سازی ديسک ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه