پروژه برنامه‌ريزي منابع سازماني

پروژه برنامه‌ريزي منابع سازماني

لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*

     فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)

     تعداددصفحه:20

                   تاريخچه

راه‌حل ERP با وجود برخورداري از ساختار سيستمي و توانمندي در يكپارچه سازي فرايندهاي سازمان , يك سيستم جامع صرف نمي‌باشد بلكه عملي ساختن مفاهيم نوين مديريت , كنترل دقيق عرضه و تقاضا و بهره‌گيري از فاكتورهاي موفقيت در بازار را نيز محقق مي‌سازد.

از اين رو به منظور آشنايي با تاريخچه ERP , اشاره به سرگذشت صنعت و تلاشهاي جوامع در دستيابي به حداكثر بهره‌وري بعد از ظهور انقلاب صنعتي از يك سو و از سوي ديگر سير تحول در سيستمهاي نرم‌افزاري مغتنم خواهد بود :

3.1.1)   ظهور ERP در گستره توليد

ظهور انقلاب صنعتي در كشورهاي غربي سرآغاز تحولات شگرف در زمينه توليدات و ارايه خدمات محسوب مي‌شود. رشد جوامع مصرفي, توسعه بازارهاي رقابتي, نگرش توليد انبوه و كاهش قيمت تمام شده از عوامل عمده در سير اين تحولات بودند.به موازات اين تغييرات در حوزه مديريت, محققان پيوسته در جستجوي راه‌حلهاي رياضي بمنظور استفاده بهينه از مواد, تجهيزات و منابع انساني بودند. 

تا اواخر دهه 1970 و اوايل 1980 كاركردهاي توليد و توزيع يك سازمان بطور مجزا با حداقل سيستم ها بصورت دستي و بعضاً اتوماتيك اداره مي‌شد. در اين دوره سيستم‌هاي تامين, توليد و عرضه مبتني بر انبار بوده كه به سيستم‌هاي" انبار- مبنا " (Stock Driven ) شهرت دارند. برنامه‌ريزي احتياجات مواد كه ايده آن در اوايل دهه 60 با عنوان " رويكرد كامپيوتري به برنامه ريزي تدارك و توليد مواد" شكل گرفته بود در اين دهه از شكل دستي خارج و امكان بكارگيري از جزئيات تكنيك MRP كه نقشي اثربخش در مديريت موجوديهاي درحال توليد و ارايه برنامه زمانبندي براي سفارشات خريد و توليد دارد , توسط كامپيوتر فراهم گرديد. شركتها با درك و فهم خوب از MRP , منطق آن را با فرايند توزيع محصول منطبق ساخته و بعنوان " برنامه‌ريزي نيازمنديهاي توزيع (DRP)" منتشر ساختند.

با آغاز دهه 80 ميلادي مباحث و كاربردهاي بيشتري براي MRP مشخص شده كه گستره مديريت منابع توليد را در ابعاد وسيعتري پوشش داد. در اصطلاح به اين نسخه متحول شده MRP II اتلاق گرديد.در ادامه جهان غرب فلسفه "توليد همزمان" (JIT ) را كه براي اولين بار توسط ژاپني‌ها مطرح شده بود فراگرفته و با توجه به برداشتهاي مبهم و عجولانه كه متاثر از موفقيتهاي كمپانيهاي ژاپني در آن برهه زماني بود , آنرا جايگزين سيستمهاي MRP نمودند. با وجود آنكه اين حركت باعث ظهور سيستمهاي"سفارش-مبنا " (Order Driven )  و مفاهيمي چون بهبود مستمر, آموزش حين كار به كاركنان و يكپارچه سازي طرح محصول و فرايندگرديد اما مقتضيات بهره گيري از نسخه توسعه يافته MRP را مرتفع نساخت. از اين رو تلاشي براي فهم و چگونگي پكپارچه ساختن كاركردهاي برنامه‌ريزي MRP با تكنيكهاي JIT آغاز شد.

طي اواخر دهه 1980 و اوايل دهه 1990 علوم كامپيوتر و تكنولوژيهاي سخت‌افزاري و نرم‌افزاري به پيشرفت‌هاي شگرفي نائل آمد. از طرفي بنگاه‌هاي تجاري در جهت بهبود كارآيي اقدام به سرمايه‌گزاري نموده و با اعتقاد به تفكر مشتري‌مداري سعي در كاهش زمان تحويل سفارش و قيمت تمام‌شده نمودند.عواملي نظير موارد ذكر شده, مقدمه‌اي براي ادغام سيستمهاي پشتيباني تصميم‌گيري DSS با سيستم MRP II و در نتيجه ظهور راه‌حل ERP گرديد.

در اواسط دهه 90 ,پروژه‌هاي ERP گسترش يافته و علاوه بر يكپارچه سازي فرايند درون سازماني و كنترل منابع در فرايند توليد , با بسط روابط سازمان با تامين كنندگان و مشتريان به حوزه كنترل و مديريت زنجيرهاي مواد و مديريت روابط مشتريان نيز احاطه يافت.   

در شكل صفحه بعد ارتباط ميان MRP II و DSS در ساختار ERP نمايش داده شده است:

 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 1,140 تومان
(شامل 5% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,200 تومان
عملیات پرداخت با همکاری بانک انجام می شود

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
barname-reze_744734_3103.zip216.1k

تحقیق درباره اهمیت بهداشت مواد غذایی

تحقیق درباره اهمیت بهداشت مواد غذایی لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*      فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)      تعداددصفحه :80  اهميت تغذيه صحيح: آنچه كه حاصل قرنها تجربه و پژوهش است مبين اين نكته است كه در كمبودهاي عوامل غذائي زمينه پيدايش بسياري از بيماريها و نيز افزايش ميزان مرگ و مير ناشي از امراض عفوني و غير آن فراهم مي گردد و جالب توجه اينكه بيماريهايي كه در زمينه كمبو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,400 تومان

تحقیق درباره كيتوسان يك پليمر طبيعي

تحقیق درباره كيتوسان يك پليمر طبيعي لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*      فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)      تعداددصفحه :9 كيتوسان يك پليمر طبيعي است كه در مهندسي بافت كاربرد دارد . زيرا زيست تخريب پذيرو زيست سازگار بوده و ساختاري شبيه به lgcosaminoglycan دارد .  كيتوسان  حتي به شكل اسكفولدها مختلخل وهيدروژل و فيبر و icrosphere  ساخته مي شود استفاده  كيتوس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,000 تومان 950 تومان 5% تخفیف

تحقیق درباره متابولسيم نيتروژن در شبكه

تحقیق درباره متابولسيم نيتروژن در شبكه لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*      فرمت فايل:Word (قابل ويرايش و آماده پرينت)      تعداددصفحه :36 چكيده: متابولسيم پروتئين در شبكه نتيجه اي از فعاليت متابوليكي ميكروارگانيزم هاي شبكه اي مي باشد. ساختمان پروتئين ، در تعيين حساسيت آن به پروتئازهاي ميكروبي، در نتيجه، قابليت تجزيه پذيري آن فاكتوري كليدي محسوب مي شود.تجزيه شبكه اي پروتئين توسط PH وگونه غال ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,400 تومان 2,280 تومان 5% تخفیف

پاورپوینت آشنايي با RAID

پاورپوینت آشنايي باRAID لينک پرداخت و دانلود *پايين مطلب*  فرمت فايل:powerpoint (قابل ويرايش و آماده پرينت)   تعداد اسلاید :18 RAID •مخفف عبارت   Redundant Array of Inexpensive Disks •تعريف : سازماندهی چند ديسک ارزان به گونه ای که يک ديسک با حجم حافظه زياد و کارايی بالا به نظر برسد. پخش داده (Data striping) و افزونگی (Redundancy) •مهمترين مفاهيمی که بايد در طراحی و پياده سازی ديسک ه ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان